Vstup do ligy se vydařil, vyhráli jsme na KVASARU

14.04.2013 14:23

1. liga, 1. kolo: FC KVASAR Černá Hora - AC Okrouhlá 1:2 (1:0) branky: Meluzín 2

Sestava: Ščudla - Kužel P, Vít, Ševčík P, Novotný D - Novotný A, Král, Bašný, Pukl, Meluzín, Ševčík V.

Zima konečně povolila, venku bylo krásné počasí a tak nic nebránilo tomu, abychom vyrazili vztříc nové sezoně. První kolo jsme cestovali do Černé Hory, kde nás čekal těžký tým, se kterým se nám na jeho hřišti moc nedaří. Kvasar ale hraje nově namísto umělky na přírodní trávě a to je pro nás asi přece jen lepší. Hřiště bylo celkem hrbolaté a to kombinační hře moc nepomáhalo. Ze začátku to byl spíš boj, na obou stranách hodně nepřesností, ale postupně se to zlepšovalo. V prvním poločase se ujala pouze jedna střela domácího týmu, kdy jsme po rohu nechali na hranici vápna úplně volného hráče a ten se hlavou nemýlil. Do druhého dějství jsme nastoupili s větší aktivitou a to se vyplatilo. Alda vysunul do samosttného úniku Jožky a ten střelou k tyči nedal domácímu golmanovi šanci. Kvasar se poté tlačil do zakončení, ale po jedné z chyb se míč dostal opět na kopačky Jožky a ten krásně přeloboval brankáře, který byl hodně vyběhnutý z branky. Ke konci ještě rozhodčí pískl nesmyslnou malou domů, kterou dával Viťák patičkou naslepo. Černohorští ale nabídnutou šanci nevyužili. Ve 43 minutě (i tak může být dlouhý poločas malé kopané) jsme dostali možnost zahrávat pokutový kop. Ševa ale ukázal, že penalty nám nejdou, a míč skončil vedle. Po hektickém zavěru sudí pískl do píšťalky a ukončil zápas. K rozhodčímu se raději vyjadřovat nebudu, protože to by bylo na dlouhý odstavec. Takže vezeme cenné 3 body z ČH, které se pokusíme potvrdit v sobotu proti Lomnici...